close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  اخبار دندانپزشکی

  بازدید : 15
  يکشنبه 17 ارديبهشت 1402 زمان : 9:56

  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  جایگزین کردن پروتز‌های دندانی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند به حساب می‌آید. دندان مصنوعی ثابت مزایای بسیار زیادی دارد، اما پیش از اقدام برای جایگزینی آن بهتر است نکاتی را بدانید.
  برترین‌ها: جایگزین کردن پروتز‌های دندانی و دندان‌های مصنوعی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند به حساب می‌آید. دندان مصنوعی ثابت نوعی از دندان‌های مصنوعی است که بر خلاف نوع قدیمی دندان‌های مصنوعی متحرک نبوده و روی فک فرد ثابت می‌ماند و عملکردی کاملا مشابه دندان‌های حقیقی انسان‌ها دارد.
  ظاهر دندان‌های مصنوعی ثابت امروزه به نوعی است که تشخیص آن‌ها از دندان‌های حقیقی انسان‌ها دشوارتر است. دندان‌های مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت سوار می‌شوند و همین موضوع نیز سبب می‌گردد که پایه ایمپلنت همچون ریشه دندان عمل کرده و دندان‌های مصنوعی را به صورت ثابت روی استخوان فک و لثه افراد نگاه دارد. در ادامه این مطلب با برترین‌ها همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با دندان مصنوعی، دندان مصنوعی ثابت، انواع دندان مصنوعی ثابت، مزایای آن، همچنین مراقبت‌های پس از جایگزینی آن و همچنین قیمت آن با شما در میان خواهیم گذاشت.
  پروتز ثابت دندان چیست؟
  بطورکلى پروتز یعنی جایگزینی عضوی از بدن با مشابه مصنوعی آن. پروتز دندان نیز یکی از انواع پروتز‌ها می‌باشد. جایگزین کردن پروتز‌های دندانی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند میباشد. پروتز دندانى ثابت مزایای بسیار زیادی دارد، اما پیش از اقدام برای جایگزینی آن بهتر است نکاتی را بدانید.. پروتز دندان دارای دو نوع کلی ثابت و متحرک است. پروتز ثابت یعنی پروتزی که قابل در آوردن از دهان توسط بیمار نمی‌باشد و عملکردی کاملا مشابه دندان‌های حقیقی انسان‌دارد.
  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  انواع پروتزهای ثابت دندان
  پروتز ثابت می‌تواند متکی بر دندان یا ایمپلنت باشد.
  پروتز‌های ثابت متکی بر دندان
  کراون و بریج (یا همان روکش) و لمینیت‌ها می‌باشند.
  پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت
  پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت می‌تواند ناحیه بی دندانی تک دندانی تا بی دندانی کامل فک بالا، پایین یا هر دو را شامل شود. تعداد ایمپلنت لازم جهت پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت برای درمان بی دندانی کامل فک پایین: حداقل تعداد پایه ایمپلنت تعریف شده برای پروتز ثابت شش عدد می‌باشد که البته در بیشتر موارد بیش از این تعداد مورد نیاز است و برای درمان بی دندانی کامل فک بالا (حداقل تعداد هشت عدد می‌باشد.)
  پروتز متحرک متکى بر ایمپلنت یا اور دنچر
  اوردنچر روشی است که مشکل لق بودن دست دندان مصنوعی به وسیله آن برطرف می‌شود. در واقع اوردنچر دست دندان مصنوعى است که در استخوان فک روی تعدادی از پایه‌های کاشته شده ایمپلنت قرار می‌گیرد. این روش از انواع پروتز متحرک است، از ایمپلنت‌هایی که در فک بیمار توسط دندانپزشک قرار داده شده اند برای این منظور استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر به معرفی دندان‌های مصنوعی ثابت خواهیم پرداخت.
  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  دندان مصنوعی چیست؟
  دست دندان‌های مصنوعی یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته بودند و از قدیم توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این دندان‌های مصنوعی در زمان‌های قدیم به صورت متحرک وجود داشتند و همین موضوع سبب می‌گشت که عادت به این پروتز‌های دندانی متحرک برای افراد دشوار باشد.
  متحرک بودن دندان‌های مصنوعی نارضایتی بسیاری از افراد را با خود به همراه داشته است. همین موضوع سبب گشته که نوع دیگری از دندان‌های مصنوعی با پایه‌ای ثابت به وجود آیند. دندان‌های مصنوعی ثابت نسل جدیدی از دندان‌های مصنوعی هستند که بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. در ادامه به معرفی بیشتر این نوع دندان مصنوعی خواهیم پرداخت.
  دندان مصنوعی ثابت چیست؟
  همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، با افزایش نارضایتی افراد نسبت به دندان‌های مصنوعی متحرک، نوع جدیدی از دندان‌های مصنوعی با پایه ثابت روی کار آمدند. این دندان‌های مصنوعی ثابت بر روی پایه‌های ایمپلنت سوار می‌شدند و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این روش ابتدا اسکلتی فلزی ساخته می‌شود و سپس دندان‌های مصنوعی روی قاعده‌ای صورتی رنگ مشابه لثه سوار می‌شوند و در دهان قرار می‌گیرند.
  دندان‌های مصنوعی ثابت بسیاری از مشکلاتی را که دندان‌های مصنوعی متحرک به همراه داشتند را رفع نموده‌اند و همین موضوع نیز سبب افزایش محبوبیت آن‌ها گردیده است. در این نوع از دندان‌های مصنوعی، فرد دندان مصنوعی را به عنوان جسمی مجزا از خودش نمی‌بیند، زیرا این نوع دندان مصنوعی به صورت کاملا ثابت روی فک و لثه‌ی فرد قرار می‌گیرد و قابل جدا شدن نمی‌باشد. پس در نتیجه احساس راحتی بیشتری نسبت به آن دارند.
  به طور کلی دندان‌های مصنوعی هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت‌های دندانی دارند و همین موضوع نیز یکی از دلایل اصلی محبوبیت دندان‌های مصنوعی به حساب می‌آید. دندان‌های مصنوعی ثابت، که بر روی پایه‌های ایمپلنت قرار می‌گیرند نیز نسبت به ایمپلنت‌های دندان تکی قیمت مناسب‌تری دارند به همین خاطر نیز این نوع پروتز‌های دندانی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.
  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  مزایای دندان مصنوعی ثابت
  با توجه به نکات گفته شده، بدیهی است که پروتز‌های دندانی ثابت مزایای بسیار زیادی نسبت به دندان‌های مصنوعی متحرک دارند. اصلی‌ترین مزیت این نوع از دندان‌های مصنوعی، همین خاصی ثابت بودن آن‌هاست که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای دندان مصنوعی ثابت به شرح زیر هستند:
  بازیابی زیبایی لبخند در مدت زمانی کوتاه
  بازگرداندن قدرت تکلم و جویدن غذا
  استحکام و دوام بسیار زیاد این نوع پروتز‌های دندانی نسبت به نوع متحرک آن‌ها
  دوره بهبود کوتاه‌تر نسبت به ایمپلنت‌های دندانی
  راحتی بیشتر نسبت به دندان مصنوعی متحرک
  عدم نیاز به پیوند استخوان
  هزینه مناسب دست دندان مصنوعی ثابت نسبت به ایمپلنت دندانی
  هزینه بسیار کم ترمیم دندان‌های مصنوعی
  شباهت بسیار زیاد این نوع دندان مصنوعی به دندان حقیقی افراد
  عدم نیاز به استفاده از خمیر‌های چسبنده برای نگه داشتن دندان‌های مصنوعی بر روی لثه و استخوان فک
  مراقبت‌های پس از جایگذاری دندان مصنوعی ثابت
  در صورتی که دندانپزشک متخصص شما تایید کرد که دندان مصنوعی ثابت گزینه مناسبی برای فک شما به حساب می‌آید و پروتز‌های دندانی ثابت در دهان شما جایگذاری شدند، باید به خوبی از این دندان‌های مصنوعی ثابت مراقبت کنید تا دوام آن‌ها را افزایش دهید. مراقبت صحیح از دندان‌های مصنوعی سبب می‌گردد که طول عمر آن‌ها افزایش یافته و جلوه بهتری نیز داشته باشند.
  دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
  برخی از اصلی‌ترین مراقبت‌ها پس از جایگذاری دندان مصنوعی ثابت در دهان به شرح زیر هستند:
  رعایت سلامت دهان و دندان
  مسواک زدن روزانه و عدم جویدن غذا‌های که ممکن است استحکام دندان را به خطر بیندازند. (دقت داشته باشید که به خوبی باید اطراف اتصالات را تمیز کنید.)
  هر ۶ ماه یکبار مورد معاینه دندانپزشک قرار گیرید تا اطمینان یابید که دندان مصنوعی ثابت شما با مشکلی مواجه نمی‌باشد.
  اقدام سریع برای ترمیم دندان‌های مصنوعی در صورت نیاز
  قیمت دندان مصنوعی ثابت
  به طور کلی می‌توانیم دندان‌های مصنوعی ثابت را یکی از به صرفه‌ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته تلقی کنیم. البته قیمت این نوع از دندان مصنوعی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دندان مصنوعی ثابت، نوع آن می‌باشد. برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دندان مصنوعی ثابت به شرح زیر می‌باشند:
  میزان تخصص پزشک دندانپزشک
  مکان قرار گرفتن مطب دندانپزشکی
  تعداد دندان‌های از دست رفته
  دقت داشته باشید که برای جایگذاری دندان‌های مصنوعی ثابت حتما از دندانپزشکی متخصص کمک بگیرید. هر نوع خطا می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. پس لازم است میزان تخصص دندانپزشک را به هزینه درخواستی او ارجحیت داده و اولویت انتخاب خود قرار دهید.
  مرکز ایمپلنت و زیبایی ونوس
  دکتر ونوس لران متخصص پروتز‌های دندانی و ایمپلنت
  دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران
  استفاده از تجهیزات استریلیزاسیون پیشرفته
  برند‌های معتبر ایمپلنت سوییس و کره
  طرف قرارداد با بیمه آسیا
  خدمات کلینیک:
  پیوند استخوان و ایمپلنت
  جراحی لثه
  زیباسازی لبخند و بالا بردن خط لثه
  سفیدکردن دندان با ونیر کامپوزیت یا لامینت
  عصب کشی و ترمیم همرنگ دندان
  بلیچینگ جرمگیری
  انواع روکش‌های زیبایی، سرامیکی دندان و ایمپلنت
  لامینت‌های زیبایی و سرامیکی
  ترمیم و سفید کردن دندان‌ها
  کلیه درمان‌های پروتزی ثابت و متحرک
  دست دندان مصنوعی و پلاک دندانی متحرک

  نحوه برداشتن پین کد سیم کارت در گوشی های هوشمند اندروید و آیفون
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 148
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • بازدید امروز : 18
 • بازدید کننده امروز : 19
 • باردید دیروز : 89
 • بازدید کننده دیروز : 90
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 19
 • بازدید ماه : 2831
 • بازدید سال : 7744
 • بازدید کلی : 41112
 • کدهای اختصاصی